A kettőszáznégy feljutóból százhetvenen képviseltették magukat a 2018. évi diák II-es (2007-2008) kötöttfogású országos bajnokságon, Zalaegerszegen. Sokan voltak kíváncsiak a versenyre, ahol Balaicz Zoltán polgármester köszöntötte elsőként a vendégeket és örömét fejezte ki, hogy ilyen rangos országos versenyt rendezhet a város. Bacsa Péter, a Magyar Birkózó Szövetség alelnöke a sportág egyik erős bástyájának nevezte Zalaegerszeget, akik nagyszerű birkózókat adott a sportágnak.  Az idén 50 esztendős Gombos Zsoltot külön köszöntötték, valamint Gerencsér Zoltánnak, a sportágban végzett eddigi munkájáért külön elismerést adott a szövetség alelnöke. A Kölcsey Gimnázium tornatermében az 57 egyesületet felvonultató viadalon tizennégy bajnoki címet osztottak ki, amik közül a legeredményesebb az ESMTK volt, akik ötöt nyertek. A további kilenc aranyból egyet a házigazda Zalaegerszegi Birkózó SE, tartott otthon, míg egyet-egyet nyert a Bócsa, a Jászberény, az Újpest, a Ferencváros, a Tófej, a Kiskunfélegyháza, a Vasas és a Diósgyőr. Az egerszegiek közül az említett aranyérmet a 46 kg-os Varga Zalán szerezte remek versenyzéssel. A 42 kg-os Ruzsics Milán a dobogó harmadik fokára léphetett fel. Pontszerző, ötödik helyen végzett a 35 kg-os Henczi Marcell és a 38 kg-os Henczi Benjamin. A fiúkat Berzicza Ferenc, Gerencsér Roland és Tornyos Dorina készítette fel.

A csapatversenyt végül nagy fölénnyel az ESMTK nyerte a DBC és a Ferencváros előtt.