asztalitenisz (1), méz (2), törvényszék (4), Életstílus&Utazás (8), Dóczi Éva (1), oktatás (1), vonat (1), Seuso-kincs (1), cinema city (12), ünnep (4), lövészet (1), gasztronómia (7), karácsony (2), Magyar Vöröskereszt (1), rendőrség (2), judo (4), karate (1), iskola (2), adomány (4), tehetség (3)

Varga Zalán aranyérmet szerzett az egerszegi OB-n

2018-03-17

A kettőszáznégy feljutóból százhetvenen képviseltették magukat a 2018. évi diák II-es (2007-2008) kötöttfogású országos bajnokságon, Zalaegerszegen. Sokan voltak kíváncsiak a versenyre, ahol Balaicz Zoltán polgármester köszöntötte elsőként a vendégeket és örömét fejezte ki, hogy ilyen rangos országos versenyt rendezhet a város. Bacsa Péter, a Magyar Birkózó Szövetség alelnöke a sportág egyik erős bástyájának nevezte Zalaegerszeget, akik nagyszerű birkózókat adott a sportágnak. Az idén 50 esztendős Gombos Zsoltot külön köszöntötték, valamint Gerencsér Zoltánnak, a sportágban végzett eddigi munkájáért külön elismerést adott a szövetség alelnöke. A Kölcsey Gimnázium tornatermében az 57 egyesületet felvonultató viadalon tizennégy bajnoki címet osztottak ki, amik közül a legeredményesebb az ESMTK volt, akik ötöt nyertek. A további kilenc aranyból egyet a házigazda Zalaegerszegi Birkózó SE, tartott otthon, míg egyet-egyet nyert a Bócsa, a Jászberény, az Újpest, a Ferencváros, a Tófej, a Kiskunfélegyháza, a Vasas és a Diósgyőr. Az egerszegiek közül az említett aranyérmet a 46 kg-os Varga Zalán szerezte remek versenyzéssel. A 42 kg-os Ruzsics Milán a dobogó harmadik fokára léphetett fel. Pontszerző, ötödik helyen végzett a 35 kg-os Henczi Marcell és a 38 kg-os Henczi Benjamin. A fiúkat Berzicza Ferenc, Gerencsér Roland és Tornyos Dorina készítette fel.

A csapatversenyt végül nagy fölénnyel az ESMTK nyerte a DBC és a Ferencváros előtt.