Szombaton délelőtt immár XIII. alkalommal rendezhette meg a Zalaszám ZAC Kondor Zsolt - a ZAC korábbi társelnöke és névadó főszponzora - jóvoltából a Kondex Kupa nyílt Zalaegerszeg atlétikai bajnokságot. A sportegyesületi csapatversenyt, s ezzel a verseny fő díját - a Kondex Kupát - Kámán Ferenc, a Zalaszám ZAC vezetőedzője vehette át a támogatótól. Ezzel a bajnoksággal sajnos már 11 éve emlékezik a rendező sportegyesület volt kiváló edzőjére, elnökségi tagjára és támogatójára - Kauzli Józsefre. A gátfutó versenyszámok győztese a hagyományoknak megfelelően a Kauzli József serleget vehette át az özvegytől. Idén Hári Anna, a Zalaszám ZAC egyetemistája a 60 m gáton elért 8,9 mp-es teljesítménnyel érdemelte ki a külön díjat.

Zalaegerszegi eredmények:
60m: Dienes Mátyás 6,7 mp, Baki Barnabás 6,9 mp, Nagy Pálma 7,8 mp, Varga Panna 7,9 mp.
60m gát: Németh Benedek 8,7 mp.
800 m Németh Boglárka 2:46,8 p,
Súlylökés: Veiland Violetta 13,09 m, Vekas Martin: 11,05 m.
Diszkoszvetés: Takács Dóra 39,75m, Aczél Norbert 41,57 m,
Távolugrás: Szabó Laura 563 cm

Ferenczi Melinda a Zalaszám ZAC USA-ban tanuló versenyzője Új Mexikóban állt rajthoz egy nemzetközi versenyen. Az ifjú zalaegerszegi hölgy 200 m-en 24,42 mp-es kiváló teljesítménnyel az idei legjobb magyar eredményt érte el.

Veiland Violetta / Zalaszám ZAC/ Budapesten a MASZ nyílt versenyén 15.38 m-es egyéni csúccsal nyerte a súlylökést.