A Zala Megyei Tájékozódási Futó Szövetség megbízásából a Göcsej KTFE rendezte meg az idei tanév tájfutóinak megyei diákolimpiai versenyét. A zalaegerszegi Parkerdőben megrendezett középtávú versenyen az öt korcsoport legjobbjai kvalifikálták magukat az országos döntőre. Ezen a versenyen a Göcsej KTFE és a TRIÓ Egerszeg ZTC tájfutó ezúttal iskolájukat képviselték, akik közül az előbbi egyesületből 17-en, míg a TRIÓ Egerszeg ZTC-ből 28-an indulhatnak az legjobbak seregszemléjén.

A diákolimpia dobogósai:
A fiúknál az FII-es kategóriában az első lett Mézes Botond Csegő (Zeg. Zrínyi Gimn.), 2. Kolcsár Bulcsú (Zeg. Kertvárosi) 3. Vukics Zénó (Nk. Batthyány).

Az FIII –as korcsoportban első helyen végzett Tompos Gábor (Zeg. Zrínyi Gimn.) 2. Török Olivér (Zeg. Kertvárosi) 3. Hegedűs Máté (Zeg. Ady).

Az FIV korcsoportban első lett Fülöp Álmos Huba (Zeg. Zrínyi Gimn.) 2. Gazdag Kristóf (Nk. Batthyány) 3. Tiboly Benedek (Zeg. Zrínyi Gimn.).

Az FV-ös korosztály versenyében 1. Dely László (Zeg. Mindszenty) 2. Sümegi Géza (Zeg. Zrínyi Gimn.) 3. Salamon Barnabás (Zeg. Zrínyi Gimn.).

Az FVI-os korcsoportban 1. Fekete Sámuel (Zeg. Zrínyi Gimn.) 2. Takács Ticián (Zeg. Zrínyi Gimn.) 3. Csertán András (Nk. Batthyány)

A lányok versenyében is szép eredmények születtek. Az NII-es korcsoportban első lett Molnár Csenge (Nk. Rozgonyi) 2. Porgányi Emma (Nk. Miklósfai Ált. Isk.) 3. Czigány Emma (Zeg. Zrínyi Gimn.).

Az NIII-as korcsoportban 1. Czebei Luca (Zeg. Zrínyi Gimn.) 2. Tarsoly Borka (Zgrót. Deák) 3. Török Anna (Zeg. Zrínyi Gimn.).

Az NIV-es korcsoportban az első helyen Tarsoly Panka (Zgrót. Deák) végzett, 2. Tőke Fruzsina (Zeg. Zrínyi Gimn.) 3. Antal Sára (Zeg. Ady).

Az NV-ös versenyben 1. Rövid Boglárka (Zeg. Zrínyi Gimn.) 2. Antal Virág (Zeg. Zrínyi Gimn.) 3. Pintér Jázmin (Zeg. Zrínyi Gimn.).

Az NVI-ös korosztályban 1. Bódi Doroti (Zeg. Kölcsey) nyert, 2. Jánoki Georgina (Nk. Batthyány) 3. Kintli Emese (Zeg. Zrínyi Gimn.).

Az iskolák pontversenyében a zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium nyerte, ahonnan összesen 34-en vettek részt.