vélemény (1), turné (1), adomány (4), Dóczi Éva (1), Magyar Vöröskereszt (1), lélekzuhany (1), egészség (14), Életstílus&Utazás (8), PR (4), szívvel-étellel (9), darts (2), foltvarrás (1), magyarfoci (1), álomgyár (1), klímaváltozás (1), világnap (1), asztalitenisz (1), vers (1), Intersport (4), rendőrség (2)

Jól szerepeltek ZTE Sportlövő klub versenyzői

2020-01-16

Az elmúlt hétvégén, Budapesten rendezték a Téli kupa 2. fordulóját, ami egyben utánpótlás ranglista verseny is volt egyben. A ZTE Sportlövő Klub versenyzője Kálmán Bálint 415,1 körös eredménnyel torony magasan nyert. Ezzel a felnőtt mezőnyben is az első 8 között szerepelt volna. Varga Botond harmadik helyen végzett ugyanebben a kategóriában. Szabó Marcell negyedik helyezését is ki kell emelni a juniorok versenyében, ami szinten kiváló, hisz korosztályváltás után egy sokkal erősebb mezőnyben bizonyított.

Szlovéniában, Ruséban rendezték a 26. International Shooting Competition viadalt, ahol 18 ország versenyzői mérkőztek. Az alapversenyben Somogyi Péter a hetedik helyen került a döntőbe, majd egy elég kemény hajrában bronzérmet szerzett. Az első helyen a horvát világbajnok Gorsa Petar, a másodikon a szintén horvát Mirian Marić végzett. A magyar alakulat a csapatversenyben ezüstérmet szerezett, Somogyi Péterrel, Pekler Zalánnal és Vas Péterrel. A mieinket a horvátok előzték meg, harmadik helyen a szlovákok végeztek.

2020. január 16. Prm