Az utánpótlástól az öregfiúk csapatáig mindenki bemutatkozott a ZTE FC által szervezett családi délutánon. A ZTE Arénában a délutáni forróság dacára szépen gyülekezett a közönség, kora estére, gazdára is talált mind az ezer étkezési jegy. Kezdésként a ZTE szurkolói és vezetői csaptak össze, miután a ZTE utánpótlás csapatai mutatkozhattak be a stadion gyepén. Majd nagy taps köszöntötte az egykori sztárokat, a közönség érezhető szeretettel fogadta a Ferencváros és a Zete öregfiúk csapatait. A mérkőzés rekkenő hőségben zajlott, a csapatok szünet és térfélcsere nélkül játszottak, végül a ZTE csapata 3:2 arányban diadalmaskodott. Az öregfiúk után következett a jelen csapata. A 11 új igazolással megerősített zalaiak katari élvonalbeli csapat ellen mutatkoztak be a hazai közönségnek. A ZTE Gajdos és Kiss góljaival vezetett, majd 15 másodperccel a lefújás előtt a vendégek egy váratlan átlövéssel szépítettek így 2:1-re nyertek a hazaiak.

A felkészülés alatt a ZTE FC 7 mérkőzést játszott, öt győzelmet arattak és kétszer szenvedtek vereséget. A mérkőzéseken 34 játékos lépett pályára, akik közül négyen próbajátékosok voltak. A legtöbb játékpercet Szépe János játszotta, összesen 420 percet töltött pályán. A legtöbb gólt Kiss Máté és Gajdos Zsolt jegyezte 2-2 találattal. Az MLSZ Versenybizottsága kitűzte a Merkantil Bank Liga NB II-es labdarúgó bajnokság mérkőzéseinek kezdési időpontjait is. A ZTE FC Siófokon rajtol vasárnap 19 órakor, első hazai mérkőzésüket a Csákvár ellen vívják augusztus 5-én (vasárnap) 19 órai kezdettel. Szerdán este néhány év szünet után ismét szurkolói ankétot rendezett klub. A rendezvényen – melyet jelenlétével megtisztelt Balaicz Zoltán, polgármestere is – megtelt az Arany Bárány Hotel Pannónia terme. Az ankéton Végh Gábor tulajdonos, Sallói István sportigazgató, Nagy Tamás vezetőedző és Babati Benjamin csapatkapitány tájékoztatta a szurkolókat az új bajnoki évvel kapcsolatos tervekről és reményekről, majd kötetlen beszélgetés formájában válaszoltak a feltett kérdésekre. Az eszmecsere mindvégig jó hangulatban, bizakodó légkörben zajlott, érezhető volt, hogy az új csapat bemutatkozását felfokozott érdeklődés várja. A szurkolók kérdéseire rendületlenül válaszoltak az érintettek és vezető és szurkoló egyetértett abban, hogy a tavalyinál jobb szezon jöhet!