törvényszék (4), darts (2), karate (1), Életstílus&Utazás (8), vers (1), úszás (4), rock (4), Seuso-kincs (1), koraszülöttek (1), atlétika (5), kiállítás (7), Flashmob (1), bábszínház (3), foltvarrás (1), mozi (10), Kézművesek háza (3), gyermekek (5), Ady (1), fesztivál (16), Intersport (4)

Budapesten és Bécsben is jól szerepeltek a ZAC atlétái

2018-02-02

Az év első fedett pályás atlétikai bajnokságát a hétvégén, Budapesten rendezte a Magyar Atlétikai Szövetség. Az újonc korosztály 13 éves fiataljai nagy kedvvel versenyeztek. Valódi céljuk az országos bajnoki címek és érmek sorsának eldöntése volt. A Zalaszám ZAC atléta palántái közül az eddig távolugrásban jeleskedő Röszler Dóra szerepelt a legjobban. Az ifjú hölgy sokoldalúságát bizonyítva a 60 m-es gátfutásban 9,90 mp-es jó teljesítménnyel lett ezüstérmes. Pajor László nevelőedző tanítványa új edzőjénél - Csiszár Attilánál - sem hagyja abba a távolugrást, de most gátfutásban kellett bizonyítani. Ugyanő ötös ugrásban 12,06 m-es eredménnyel 6. lett. A Zalaszám ZAC másik 13 éves gátfutója - Ágoston Zsombor - pedig ötödikként ért célba 60 m gáton 9,89 mp alatt. A Zalaszám ZAC újonc 4x200 m-es váltói mindkét nemben 7. helyezést értek el.

A lány csapat Röszler Dóra, Simon Sára, Kovács Gerda, Schein Kata, a fiúk pedig Horváth Krisztián, Gaál Máté, Honfi Flórián, Ágoston összeállításban szerepeltek.

Szintén a fővárosban a MASZ meghívásos felnőtt versenyén Ott Benjamin / Zalaszám ZAC / 800 m-en 5. helyen ért célba 1:54,80 perces időeredménnyel.

Bécsben nemzetközi ifjúsági versenyen Dienes Mátyás, a Zalaszám ZAC ifi válogatott sprintere 60 m-en 7,17, 200 m-en pedig 23,13 mp-es egyéni csúcsokkal győzött. Ugyanitt Nagy Pálma 60 m-en 4. / 8,03 mp /, 200 m-en 5. / 26,25 mp / helyezést ért el.