Flashmob (1), világnap (1), élet (2), Quimby (1), gasztronómia (7), lépegető (1), Teke (1), Kézművesek háza (3), méz (2), úszás (4), Toriki (1), jégpálya (1), tehetség (3), PR (4), gyermekek (5), promoció (1), Lego (1), labdarúgás (4), fesztivál (16), Ady (1)

Átírták a ZÚK-os fiúk a megyei ranglistát

2018-08-05 2 úszó, 6 megyecsúccsal az idény utolsó – serdülő korosztályos Országos Bajnokságán

Július utolsó hétvégéjén a serdülők részére rendezték meg az idei szezon utolsó országos bajnokságát, melynek Győr adott otthont. Az EuropTec ZÚK 4 fiúval képviseltette magát a versenyen: Új-Bera Mátyás (2003) és Gergye Milán (2004) kipróbálta magát a mezőnyben, de Gergye Ákos (2002) és Betlehem Dávid (2003) feltéve a pontot az idei tavaszi kiváló versenyzési szezonra, felváltva szállította az érmeket és új megyecsúcsokat.

Az első nap két izgalmas versenyt hozott. Gergye Ákos 100 m háton rajtolt, s elég jó idővel a második helyen verekedte magát a döntőbe, ahol ugyan javítani tudott az idején, az mégiscsak a 3. helyhez lett elegendő, így be kellett érnie a bronzéremmel. Némi kárpótlás, hogy a megyecsúcsok (0:58,54) között ebben a versenyszámban immár az ő nevét jegyzik! Ezen a napon Betlehem Dávid a délelőtti órákban 200 m pillangón melegített be – a 10. helyet megszerezve – a délutáni 1500 méteres gyorshoz. Délután aztán kiváló úszással a 4. helyet szerezte meg. Ideje azonban új megyecsúcs (15:56,41), s talán az sem elhanyagolható tény, hogy az 1-3 helyezettek egy évjárattal idősebbek voltak.

A 2. nap délelőttje a 400m gyorsról szólt, hiszen itt Betlehem Dávid a 7. helyen került a döntős élvonalba, Gergye Milán és Új-Bera Mátyás pedig ügyesen tartotta magát a középmezőnyben. A délutáni döntő sem hozott nagy meglepetést, mivel Dávid úszása javult ugyan 1 teljes másodpercet, a helyezése maradt a 7. Viszont ha időeredményét: 04:06,70 a megyei eredmények között vizsgáljuk, az bizony a legelső helyen áll!

A 3. versenynap a 200 m hátúszásé volt. Ákos a 2-dik, Dávid az 5. helyen kvalifikált a délutáni döntőbe, ahol öröm volt nézni, hogy a nyolc legjobb között két egerszegi is úszik. Ráadásul mindketten még faragtak is délelőtti idejükből. Helyezésük azonban nem változott. Ugyanakkor Ákos az ezüstérem mellett a 02:05,19-es idejével újabb megyecsúcsot jegyez! Gergye Milán is megvillantotta tehetségét, hiszen az „öregek között” az előkelő 26. helyet szerezte meg.

Az utolsó versenynapon a Gergye testvérek 50m háton rajtoltak, s úsztak jól délelőtt. Ákos a 2. helyen jutott az „A”-döntőbe, Milán pedig jó versenyzéssel ismét a ’20-as mezőnyben végzett. Délután aztán Ákos még faragott ugyan két tizedet az idejéből, az azonban mégiscsak a bronzot érő 3. helyezésre volt elegendő. Ám a 0:27,48-as idő újabb megyecsúcs. Betlehem Dávid ezúttal csak délután rajtolt, akkor azonban az 800 méteres gyorsúszás mezőnyében 8:25,96-os, megyecsúcsot érő idővel az 5. helyen fejezte be a versenyt. Az már nem is igazán hír, hogy csak idősebbek tudták megelőzni.