Több mint félezren (523) gondolták úgy, hogy futással zárják a 2018-as évet és elindulnak a Decathlon Mountain Man Marathonon. Nagy sürgés-forgás volt a kezdés előtt, ahol a regisztrációk mellett a rajtcsomagokat is át lehetett venni. A rajtszámokba épített chip jóvoltából nyomon lehetett követni a futók idejét, beérkezését. Kilenc órakor a zalaegerszegi Deák Ferenc iskola elől indult útjára 24. alkalommal a futóverseny. Sokan kihívásnak tekintették a 3,5, 10, 24 és 41 kilométeres távokat, de voltak olyanok, akik a győzelemre hajtottak. A legnépszerűbb a 10 km-es táv volt, amelyen közel 300-an futottak. A célba érkezőket meleg tea, forralt bor és szendvicsek várták.

A szervezők tájékoztatása szerint a győztesek:

Minitáv (3.5 km): összesen 79 célba érkező, győztesek: Salamon Anita és Hegyi Benedek
Rövidtáv (10 km): összesen 287 célba érkező, győztesek: Márovics Anna és Németh Levente
Középtáv (24 km): összesen 101 célba érkező, győztesek: Németh Lilla és Molnár Donát
Hosszútáv (41 km): összesen 56 célba érkező, győztesek: Dr Lubics Szilvia és Németh Gábor.

Az örömfutást 2019-ben is lehet folytatni, hiszen ekkor negyedévszázados érik ez a nagyszerű futóverseny.