Teke (1), szívvel-étellel (9), atlétika (5), Kézművesek háza (3), lövészet (1), Ady (1), Toriki (1), úszás (4), rock (2), Intersport (4), tehetség (3), digitális (5), egészség (13), birkózás (2), iskola (2), Az igazság ligája (1), labdarúgás (4), karate (1), asztalitenisz (1), édesség (2)

Rekordnevezés a szilveszteri marathonfutáson (képgaléria)

2019-01-01

Több mint félezren (523) gondolták úgy, hogy futással zárják a 2018-as évet és elindulnak a Decathlon Mountain Man Marathonon. Nagy sürgés-forgás volt a kezdés előtt, ahol a regisztrációk mellett a rajtcsomagokat is át lehetett venni. A rajtszámokba épített chip jóvoltából nyomon lehetett követni a futók idejét, beérkezését. Kilenc órakor a zalaegerszegi Deák Ferenc iskola elől indult útjára 24. alkalommal a futóverseny. Sokan kihívásnak tekintették a 3,5, 10, 24 és 41 kilométeres távokat, de voltak olyanok, akik a győzelemre hajtottak. A legnépszerűbb a 10 km-es táv volt, amelyen közel 300-an futottak. A célba érkezőket meleg tea, forralt bor és szendvicsek várták.

A szervezők tájékoztatása szerint a győztesek:

Minitáv (3.5 km): összesen 79 célba érkező, győztesek: Salamon Anita és Hegyi Benedek
Rövidtáv (10 km): összesen 287 célba érkező, győztesek: Márovics Anna és Németh Levente
Középtáv (24 km): összesen 101 célba érkező, győztesek: Németh Lilla és Molnár Donát
Hosszútáv (41 km): összesen 56 célba érkező, győztesek: Dr Lubics Szilvia és Németh Gábor.

Az örömfutást 2019-ben is lehet folytatni, hiszen ekkor negyedévszázados érik ez a nagyszerű futóverseny.